Topic outline

 • Informace o kurzu Začínáme s WordPressem

  Jako pedagog se dnes možná potýkáte s otázkou, jak svou práci více „zhmotnit“ a dostat blíže svým žákům, studentům, kolegům nebo veřejnosti. Učíte, podílíte se na projektech, vedete kroužky nebo se věnujete jiným zajímavým aktivitám. Rádi byste vše, co děláte, uchovávali, zveřejňovali a dělili se o to s ostatními, ale pouhé publikování na sociálních sítích Vás z nějakého důvodu neuspokojuje.

  Vytvořit vlastní webové stránky nebo blog je přitom jednodušší, než se může na první pohled zdát. Během jediného víkendu se v kurzu „Začínáme s WordPressem“ naučíte, jak instalovat a používat nejoblíbenější redakční systém na světě. Publikování ve WordPressu je pak stejně snadné, jako práce s běžným textovým editorem, takže pro Vás pak nebude problém aktivně zapojit do tvorby obsahu i děti, studenty či kolegy.

  Časté dotazy

  Kurz Začínáme s WordPressem je určen začátečníkům, lze jej zvládnout i bez předchozích zkušeností s redakčními systémy.
  Naučíte se používat základní funkce redakčního systému WordPress - publikovat články, tvořit stránky, vkládat obrázky, videa či jiné soubory. Dokážete si také založit vlastní webhosting zdarma s podporou WordPressu. Pokud si umíte vytvořit (nebo již máte vytvořený) placený hosting, naučíte se WordPress instalovat na server. Budete také umět přidávat uživatele, kteří se pak mohou podílet na tvorbě Vašeho webu.
  Látka v kurzu je primárně podáváná formou krátkých videí, takže můžete v jednom okně prohlížeče sledovat video a v druhém okně rovnou zkoušet to, co vidíte. Videa jsou pak vždy doplněna o bohatě ilustrované textové návody.
  Bez obav, na zvládnutí kurzu máte spoustu času a kdyby Vám něco přece jen nešlo, můžete kdykoliv napsat lektorovi na kurzy@toppriority.cz. Všechny případné komplikace pak společně vyřešíme tak, abyste kurz úspěšně dokončil/a.
  Samotné studium zabere přibližně 7 hodin čistého času. Jinou otázkou je, jak plánujete nové dovednosti využívat. Zprovoznění a nastavení WordPressu spolu s vytvořením jednoduchého webu s minimem obsahu může být otázkou několika desítek minut. Pokud ale chcete tvořit web s velkým množstvím obsahu a opravdu si pohrát s jeho nastavením, může to být zábava na mnoho hodin.
  Obvykle je kurz zpřístupněn po dobu jednoho roku od provedení registrace. V případě potřeby lze ale sjednat prodloužení této lhůty.
  Pro obdržení certifikátu o absolvování kurzu musíte zvládnout test (je opravdu jednoduchý a můžete jej v případě neúspěchu opakovat) a vytvořit vlastní webovou stránku nebo blog využívající redakční systém WordPress.
  Cena licence pro jednoho uživatele je 850,- Kč. Kurz je také možno zakoupit v balíčku s navazujícím kurzem Vytváříme (školní) web s WordPressem s licencí až pro 12 uživatelů za 28.200,- Kč. Součástí balíčku je poskytování služeb společnosti TOP Priority po dobu jednoho roku zdarma (více na http://toppriority.cz/).
  Ano, kurz Začínáme s WordPressem je akreditován MŠMT (č. j. 17751/2014-1-614).